Twoje świadectwo przyciąga nas…

Minęło ponad dwieście lat, odkąd małe uzdrowisko Niederbronn we Francji było świadkiem narodzin cennego kwiatu Alzacji. 9 września 1814 r. Elisabeth Eppinger, czyli Matka Alfonsa Maria, przyszła na świat. Już jako dziecko  Elżbieta usłyszała w głębi serca wezwanie Boga do opieki nad chorymi, szczególnie biednymi i modliła się o nawrócenie grzeszników. To stało się misją jej życia i natchnieniem dla jej charyzmatu, który przekazała nowemu Zgromadzeniu: łagodząc fizyczny i duchowy niepokój poprzez praktykowanie dzieł miłosierdzia; składając ofiary dla zbawienia dusz i dając ludziom znać, że Bóg bardzo ich kocha. Kierowana przez Ducha Bożego, Elżbieta została wezwana do założenia nowej wspólnoty – Zgromadzenia Córek Boskiego Odkupiciela. 31 lipca 1867 roku oddała swoje życie Panu, który był pełen miłości i dobrych uczynków.

Obecnie istnieją trzy Zgromadzenia na świecie, które powstały w wyniku założenia Wielebnej Matki Alfonsa Marii i rozpowszechniają charyzmę, którą im pozostawiła. W 2017 r. Świętowaliśmy 150. rocznicę jej śmierci, urodziny w niebie.

W 2019 roku obchodzimy 170. rocznicę trzech ważnych wydarzeń. 29 sierpnia wspominamy powstanie Zgromadzenia; 10 września Elżbieta otrzymała habit i swoje religijne imię – Siostra Alfons Maria.

„Nie poddawajcie się, cierpcie i módlcie się!” Były to słowa, które naznaczyły jej życie, wypełnione służbą dla innych, cierpieniem i modlitwą.  Jej motto życiowe brzmiało: „Wszystko dla Boga i zbawienie dusz”.

19 grudnia 2011 r. Ojciec Święty, Papież Benedykt XVI, ogłosił Dekret o Heroicznych Cnotach i odznaczył Matkę Alfonsa Marię tytułem Wielebnej Służebnicy Bożej

W dniu 26 stycznia 2018 roku opublikowano dekret o cudzie, który odbył się za wstawiennictwem Służebnicy Bożej Alfonsy Marii Eppinger.