Posvätný ruženec

„Našu lásku k Panne Márii

preukazujme predovšetkým modlitbou posvätného ruženca,
lebo touto modlitbou získavame veľa milostí!“
(bl. Alfonza Mária Eppingerová)

 

Blahoslavená Alfonza Mária nám chce povedať o svojej úcte a vernosti k Panne Márii. Úctu k Panne Márii šírila hlavne prostredníctvom modlitby ruženca. Už ako dospievajúce dievča získala od farára Jána Dávida Reicharda povolenie, aby sa vo farskom kostole každú nedeľu a sviatok modlieval ruženec na odčinenie urážok spáchaných voči Bohu v predchádzajúcich dňoch. Vo svojich víziách videla Pannu Máriu ako prostrednicu milostí a dostala poznanie, že všetci budú spasení skrze Máriu a úcta k nej ešte vzrastie. Vo vízii dostávala od Panny Márie určité pokyny, ktoré boli podľa jej slov vznešené a plné útechy. 

V modlitbe posvätného ruženca sa naučme spolu s ňou milovať Pannu Máriu, Ježišovu Matku a vzývať ju o pomoc v každej chvíli nášho života, veď Panna Mária sa prihovára u svojho Syna za nás zvlášť v nebezpečenstvách a prosí ho za odvrátenie nešťastia vojny a každej pohromy.   

 

11 názorov na “Posvätný ruženec

 1. Prosíme o modlitby za tých, ktorí sa ocitajú v akejkoľvek duchovnej a materiálnej núdzi. Bl. Alfonza Mária, prihováraj sa za nich!

 2. Prosíme Vás o modlitby za chorého PETRA a jeho rodinu,
  za Božie milosti a uzdravenie.

  Za Božie požehnanie pre manželov JANKU a MIROSLAVA
  ako aj LUCIU a MARTINA.

  Ďakujeme Vám srdečne!

 3. Prosíme za lekárov, ktorí sú ochotní pomáhať zmierňovať utrpenie chorého napriek ťažkostiam, ktoré musia sami znášať. Nech sa za nich bl. Alfonza Mária, starostlivá matka chorých, prihovára!

 4. Naliehavo prosím o modlitby za moju sestru Janku, ktorú čaká niekoľko operácii. Verím v silu príhovoru bl. Alfonzy Márie u Panny Márie prostrednice všetkých milostí!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.