Vyslyšanie – nájdenie zamestnania

02. 01. 2010   Vyslyšanie v záležitosti môjho syna

Obdobie, ktoré som práve prežila bolo jedno z najhorších a plné obáv. Môj jediný syn, lekár, vždy veľmi usilovný a vyznamenaný, po úspešnej práci vo výskumnom ústave, nečakane stratil miesto. Zdalo sa, že sa nič nedeje a všetko sa zakrátko vyrieši, pretože prísľubov na nové miesto bolo niekoľko – vo svojom odbore je naozaj špecialista.
Plynuli však mesiace a nič sa nedialo. Syn sa dostal až na hranicu vyčerpanosti – dokonca bola nevyhnutná pomoc psychológa.
Pokračovať v čítaní

Prebudenie z kómy

Január 2005   Prebudenie z kómy; Diagnóza: Zhubný nádor pankreasu

Na slávnosť Božského Vykupiteľa dňa 23.10.2004 bola Margita (24) prevezená do nemocnice vo Viedni (SMZ Ost) s diagnózou: Zhubný nádor pankreasu. Lekári skonštatovali, že operácia už nepríde do úvahy a umelo ju uviedli do kómy (hlbokého spánku). Takto ležala do 15. januára 2005 v kóme.
Lekári nemohli nič viac urobiť a skoro všetci boli tej mienky, že Margita sa viac nezobudí.
Modlila som sa k matke zakladateľke o zázrak a vždy som mala predstavu, že Ježiš na príhovor  matky Alfonzy Márie podá Margite ruku ako Jairovej dcére z Evanjelia. Dokonca som o tom na Vianoce povedala v mojom spoločenstve, keď už mnohí sa vzdali akejkoľvek nádeje na jej prežitie.
Pokračovať v čítaní

Diagnóza: Sclerosis multiplex

22. 11. 2004   Diagnóza: Sclerosis multiplex

Moje ochorenie začalo stŕpnutím nôh a koncov prstov na rukách a asi od 10. – 27. mája 2004 som bola práce neschopná. Začala liečba, ale problémy ustupovali mierne, čo malo za následok ďalšie vyšetrenia. Od 10. augusta 2004 som už musela byť hospitalizovaná na Neurologickom oddelení v Topoľčanoch, kde nasledovala lumbálna punkcia miechy. Výsledok vyšetrenia znel: Sclerosis multiplex.  Nemusím popisovať, čo som prežívala. Vďaka rehoľným sestrám a členkám Duchovnej rodiny sme sa spolu modlili a prosili matku Alfonzu Máriu o príhovor u Boha za mňa.
Pokračovať v čítaní

Uzdravenie sr. Lukrécie

1962   Uzdravenie sr. Lukrécie Strakovej; Diagnóza: TBC pľúc

V roku 1951 po sústredení sr. Lukrícia odišla pracovať do továrne v Čechách s ostatnými sestrami. Po nejakej dobe ochorela na TBC (Caverna). Veľmi dôverovala príhovoru matky Alfonzy Márie a modlila sa, aby sa prihovárala za ňu v nebi.
Odišla sa liečiť do Tatier. Po prepustení bola v ťažkej situácii (kvôli režimu). Nemohla sa vrátiť do továrne. Prišla k sestrám do Jasova, kde sa ďalej liečila a chodila na pravidelné lekárske kontroly. Operácia pľúc však bola nevyhnutná.
Sr. Lukrécia  vtedy zintenzívnila svoje modlitby (modlila sa deviatniky a prosila o milosť uzdravenia).
Pokračovať v čítaní

Uzdravenie päťročného chlapca

2. 11. 1949   Uzdravenie päťročného chlapca Jacqua Baumgartnera;

Diagnóza: Obojstranný  zápal ucha

Päťročný Jacques trpel na obojstranný zápal ucha, mal silnú hnačku a veľmi schudol.  V nemocnici mu robili dvojitú parazentesu (prepich) a liečili ho penicilínom. Na druhý deň sa chlapček sťažoval na kŕče a neskôr sa prestal hýbať, tak že si mysleli, že je mŕtvy. Matka chlapčeka poprosila sestry o relikvie matky Alfonzy Márie a v bezhraničnej dôvere sa modlila k našej zakladateľke. Boli privolaní aj dvaja lekári, ktorí rozhodli o operácii ucha na 9. októbra 1947.  Po operácii sa chlapček cítil dobre, ale nečakane, 11. októbra sa stav zhoršil. S malou nádejou sa lekár ešte pokúsil o transfúziu krvi. Chlapec dostal opuch, ktorý po pár hodinách ustúpil. Na ôsmy deň po operácii sa stav skomplikoval, chlapček zoslabol, kŕmili ho len sondou a ležal bez pohybu. Vtedy mu matka vo veľkej nádeji priložila na oči relikvie matky Alfonzy Márie a povedala: „Teraz spi, moje milé dieťa!“ Dieťa potom spalo osem hodín. Ošetrujúci lekár potvrdil, že vyčerpal všetky ľudské prostriedky na jeho záchranu a to, že sa podarilo chlapca zachrániť možno pripísať len nadprirodzenému zásahu z neba.

Klinka sv. Jozefa, Kolmar